KAPELA

 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en

BIOGRAFIA

 

Idea projektu powstała w 2003 roku, gdy Marcin Velesar Wieczorek, ówczesny lider, wokalista i gitarzysta polskiego metalowego zespołu Goddess of Sin, napisał kilka pierwszych utworów, które miały złożyć się na jego solowy album. Z powodu prężnej wówczas działalności Goddess of Sin, a później perturbacji związanych z rozpadem kapeli w roku 2007, projekt nie doczekał się realizacji.
 
Pomysł odżył kilka lat później, gdy Velesar dołączył do folk metalowej kapeli Radogost jako wokalista. Według pierwotnego założenia, projekt solowy miał być trzypłytowym projektem studyjnym, opartym na mocnych, metalowych riffach z domieszką progresji, a później także klawiszy. Gdy jednak na początku 2014 roku, po 3,5-letniej współpracy,  członkowie Radogosta postanowili po raz kolejny zmienić wokalistę i pójść dalej własną drogą, Velesar rozpoczął przygotowania do stworzenia nowej kapeli. Do współpracy zaprosił doświadczonych muzyków, w tym znanych mu z wcześniejszej działalności. W ten sposób, 1 marca 2014 roku, narodziła się formacja River of Time w składzie: Marcin Velesar Wieczorek (wokal), Krzysztof Całka (gitara rytmiczna), Adam Całka (gitara prowadząca), Paulina Nemesis Bugiel (bas) i Łukasz Obiegły (perkusja). W tej konfiguracji zespół wszedł do studia i zarejestrował swój debiutancki album "Revival", wydany w 2017 roku przez wytwórnię Art of the Night Productions.

 

Na początku 2017 roku Krzysztof Całka i Adam Całka postanowili zrezygnować z grania w River of Time i poświęcić się swojemu drugiemu zespołowi Ironbound. Zastąpili ich dwaj doświadczeni muzycy - Marcin Froncek Frąckowiak (Square Moon, Percival Schuttenbach) oraz Dawid Holona (Keep On Rockin').

 

 

 

CZŁONKOWIE KAPELI

 

 • Marcin Velesar Wieczorek (vocal)
 • Dawid Holona (lead guitar)
 • Marcin "Froncek" Frąckowiak (rhythm guitar)
 • Paulina "Nemesis" Bugiel (bass)
 • Łukasz Obiegły (drums)

 

BYLI CZŁONKOWIE

 

 • Krzysztof Całka (rhythm guitar)
 • Adam Całka (lead guitar)
 1. pl
 2. en

© 2017 River of Time